Co vyrábíme

Letadlové celky - dveře, skříně palubní elektroniky a drakové díly pro dopravní letadla

Pro koho vyrábíme

Dodáváme

Montujeme dveře horní paluby a dveře zavazadlového prostoru včetně instalace dveřních mechanizmů pro letoun Airbus A380 dodávané k finalizaci do mateřské společnosti v Toulouse ve Francii. Vyrábíme díly a sestavy mechanizmů dveří pro Airbus A380.

O letounu

Největší osobní dopravní letadlo na světě. Vývoj na tomto letadle započal již v roce 1994. Je poháněno čtyřmi dvouproudovými motory. Podobně jako B747 má dvě paluby pro cestující. V luxusní verzi letadla mají cestující k dispozici vlastní postel, bar, společenskou místnost nebo tělocvičnu. Na pravidelných letech létá od roku 2007.

Díky rozsáhlému použití kompozitních materiálů, jako je kombinace kompozitní hliník / skleněná vlákna dochází ke značné úspoře hmotnosti. Na rozdíl od hlavních dodavatelů ve Francii, Německu, Velké Británii a Španělsku jsou komponenty pro A380 vyráběny také u průmyslových partnerů v Austrálii, Rakousku, Belgii, Kanadě, Finsku, Itálii, Japonsku, Jižní Koreji, Malajsii, Nizozemí, Švédsku, Švýcarsku a Spojených státech amerických. Finální montáž probíhá v Toulouse (Francie). Vnitřní zástavba probíhá v německém Hamburku. Hlavní sestavy jsou transportovány do Toulouse jak lodí, tak i po silnici.

Provozní parametry

Kapacita:
525 cestujících

Dolet:
15700 km

Dostup:
12500 m

Cestovní rychlost:
945 km/hod.

Maximální rychlost:
1020 km/hod.

Motory:
Rolls-Royce Trent 900 nebo General Electric-Pratt & Whitney GP-7200 turbofans.

Rozměry

Délka:
72.72 m

Výška:
24,09 m

Rozpětí:
79,75 m

Ostatní parametry

Maximální vzletová hmotnost:
560000 kg